Rulo Rampa – Engelli Rampası

Rulo Rampa Engelli Rampası, tekerlekli sandalye kullanan engellilerin her türlü yükselti farkını (merdiven, eşik, araç binişleri vb.) kolayca aşmaları için tasarlanmıştır.

Rulo Rampa Engelli Rampası, rulo olarak sarılabilir; kullanılmadığı durumlarda kolayca depolanabilir. Tekerlekleri sayesinde kolayca taşınabilir.

Rulo Rampa Engelli Rampası, kurulum ve montaj gerektirmez. Mimari dokuda hiçbir değişikliğe gerek yoktur.

Rulo Rampa Engelli Rampası, çelik ve alüminyum alaşımlarından imal edilmektedir.Rulo Rampa Engelli Rampası, üzerindeki çizilmeye ve darbeye dayanıklı kaplamaları sayesinde, korozyona (paslanma, kararma vb.) maruz kalmaz. Her türlü iklim koşullarında, kapalı ve açık alanda kullanıma uygundur. Rulo Rampa Engelli Rampası, deniz suyuna dahi dayanıklıdır.

Rulo Rampa Engelli Rampası, özel olarak tasarlanmış dişli yüzeyi sayesinde tekerlekli sandalye kaymadan ve sarsılmadan rahatlıkla yol kat edebilir.  Izgara boşlukları, yürümeye ve baston kullanmaya uygun olarak tasarlanmıştır. Her türlü iklim koşulunda (Kar, yağmur, çamur, buzlanma vb.) kullanımı son derece güvenlidir.

Rulo Rampa Güçlü Engelli Rampası

Rulo Rampa – Engelli Rampası

Rulo Rampa Güçlü Englli Rampası

Rulo Rampa – Englli Rampası

Rulo Rampa – Engelli Rampası

Standart olarak 80cm genişliği aşmayacak şekilde üretilmektedir. (Tekerlekli sandalyeler –akülü sandalyeler dahil- 65cm genişliğindedir.) İhtiyaca göre 60cm ile 120cm aralığında üretimi mümkündür.

Rulo Rampa Engelli Rampası; 25cm x 80 cm’lik basamakların birbirine eklenmesi ile istenilen uzunlukta imal edilir. Basamaklar, özel olarak imal edilmiş 1 çift Bağlantı cıvatası (DIN-1651) ile 1 çift fiberli somun (DIN-985)  kullanılarak birbirine bağlanır. Basamak adetinin sınırı yoktur. Çıkılacak yükseltiye bağlı olarak (T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı; ISBN:978-975-19-4679-9 da yer alan, TSE 9111: Özürlüler ve hareket kısıtlılığı bulunan kişiler için binalarda ulaşılabilirlik gerekleri) standartları belirtilmiş şartlar altında uzunluk belirlenir. İhtiyaca bağlı olarak dönüş ve dinlenme sahanlıkları da portatif olarak imal edilmektedir.

Rulo Rampa Engelli Rampasının 1metresi, 9kg dır.

Yük Taşıma kapasitesi, Rulo Rampa Güçlü Engelli Rampasının uzunluğuna bağlı olarak değişmektedir. 1mt Rulo Rampa Güçlü Engelli Rampası, güvenli olarak 1000 kg yük taşıyabilmektedir. 2,5mt uzunluğunda güvenli yük taşıma kapasitesi, 500 kg dır. 2.5mt uzunluğu aşan rampalar, pratik olarak takıp sökülebilen ayaklar ile desteklenerek esnemeleri önlenir.

Rulo Rampa Engelli Rampasının her iki yanında, tekerlerin rampa üzerinden kenarlara düşmesini engelleyen 3,5 cm yüksekliğinde emniyet bariyerleri mevcuttur. Korkuluk montajına da uygundur.

Rulo Rampa Güçlü Engelli Rampası; bisiklet, motosiklet ATV ve çim biçme makinası gibi birçok tekerlekli aracın yüklenmesi için de rahatlıkla kullanılabilir.

Rulo Rampa Güçlü - Engelli Rampası

Rulo Rampa – Engelli Rampası

Rulo Rampa Güçlü - Engelli Rampası

Rulo Rampa – Engelli Rampası

ERİŞİLEBİLİRLİK İZLEME VE DENETLEME YÖNETMELİĞİ ulaşmak için tıklayınız.

ERİŞİLEBİLİRLİK İZLEME VE DENETLEME FORMLARI ulaşmak için tıklayınız.